ZUS organizuje Tydzień Przedsiębiorcy

Cytuję za zus.pl:

W dniach 18 – 22 listopada 2013 r. w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych odbywać się będzie „Tydzień Przedsiębiorcy”. W jego trakcie osoby prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą lub zamierzające dopiero ją rozpocząć mogą uzyskać w tym zakresie porady specjalistów ZUS oraz innych instytucji takich jak np. Urząd Skarbowy. Uruchomiony zostanie także internetowy czat z ekspertami.

Dni otwarte odbędą się w 43 oddziałach i 215 inspektoratach oraz biurach terenowych na terenie całego kraju. Spotkanie przeznaczone jest dla przedsiębiorców – płatników składek, którzy prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą lub zamierzają ją rozpocząć i chcą zasięgnąć specjalistycznych porad z zakresu ubezpieczeń społecznych. Porady ekspertów, wykłady tematyczne (seminaria), dystrybucja specjalnie przygotowanych materiałów informacyjnych wypełnią kolejne dni „Tygodnia Przedsiębiorcy”.

Wszystkich zainteresowanych, którzy w tych dniach nie mogą osobiście odwiedzić Zakładu, zapraszamy do zasięgania informacji w Centrum Informacji Telefonicznej (COT)

Zostanie także uruchomiony czat z ekspertami ZUS, z którego relacja (w formie pytań i odpowiedzi) znajdzie się na tej stronie.

Tematy dni otwartych:

  1. Innowacyjne rozwiązania dotyczące nowych usług elektronicznych zapewniających lepszą komunikację klientów z Zakładem (e-ZUS),
  2. Dobrowolna spłata należności w ramach udzielanych ulg oraz zasady obowiązujące w zakresie umarzania należności,
  3. Abolicja w opłacaniu składek i wymagania jakie muszą zostać spełnione aby złożony wniosek mógł być rozpatrzony przez Zakład,
  4. Outsourcing pracowników oraz problemy jakich może przysporzyć nierzetelna firma oferująca takie usługi,
  5. Zmiany w przepisach prawa, w tym możliwość skorzystania z ubezpieczeń przez osoby sprawujące opiekę nad dziećmi do lat 5.

Od siebie może dodam tyle, że e-zus pada w najmniej pożądanym momencie, a ZUS skupia się na dniach otwartych na długach… nie wróży nam to najlepiej 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *