Kolejne zmiany z numerem rejestracyjnym na fakturze – maj 2013

Pół roku po aktualizacji przepisów zmieniających całkowicie zasady ewidencjonowania kosztów podatkowych, zaktualizowano wreszcie przepisy wykonawcze – rozporządzenie w sprawie prowadzenia podatkowej KPiR. Zmiany trochę namieszały, jak zwykle, ale wyjaśniły wreszcie wiele wątpliwości. Oprócz wprowadzenia oczekiwanych od miesięcy zasad ewidencjonowania korekt kosztów i przychodów, uaktualniono przepis szczególny dotyczący umieszczania nr rejestracyjnego na fakturach, kiedy dokumentowały zakupy związane z samochodem osobowym niefirmowym i były rozliczane w zestawieniu kosztów poniesionych na samochód.

Od 11 maja obowiązuje zatem wersja, iż w przypadku wydatków na samochód niefirmowy nie musimy już umieszczać na fakturze nr rejestracyjnego by było możliwe rozliczenie wydatków na samochód niefirmowy w zestawieniu i zaliczenie ich sumy w koszty do wysokości limitu z ewidencji przebiegu. 

W międzyczasie zmieniono m.in. rozporządzenie w sprawie kas fiskalnych czy wzory obowiązujących deklaracji. Nie tylko zima była pełna tradycyjnie zmian podatkowych, wiosna nie ustępuje jej kroku.

Incoming search terms:

  • numer rejestracyjny na fakturze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *